Türkiye’de Mülk Sahibi Olmak

Türkiye coğrafi konumu, havası, denizi, güneşi, tarihi güzellikleri, doğasıyla herkesin yaşamak istediği bir ülke.

Her zaman uzun bir yaz mevsimi, güzel plajları, tarihi güzellikleri, sportif ve kültürel faaliyetleri ile huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürebileceğiniz bir yer hayal ettiyseniz Türkiye’de uygun fiyatlara yüksek kalitede mülk sahibi olabilirsiniz.
Dünyanın diğer ülkelerindeki mülk fiyatlarıyla Türkiye’yi karşılaştırdığınızda Türkiye’deki mülk fiyatlarının emekleme döneminde olduğunu göreceksiniz.

Türkiye Akdeniz Bölgesinde sıcak yazları ( 7-8 ay yaz sezonu ), ılıman kışları (ortalama 15 derece sıcaklık), sahili, denizi, doğa ve dağ manzarası ile herkes için olumlu yaşam şartları sunmaktadır.

Türkiye’deki hızlı ekonomik büyüme ile dünyanın en büyük 16. ekonomisine sahiptir. Türkiye’nin Avrupa Birliği üyesi olması uzun yıllardan beri konuşulmaktadır. Bu önemli gelişmeler Avrupa’daki yatırımların Türkiye’ye yönelmesini sağlamıştır.

Avrupa’nın tüm büyük şehirlerinden Antalya Hava Limanına ulaşım sağlanmaktadır. Alanya ilçesi Antalya’nın en büyük ilçesidir ve çok hızlı büyümektedir. Gazipaşa’da geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Alanya-Gazipaşa Hava Limanı ile de Alanya’ya da ulaşım çok kolaylaşmıştır. Bu gelişmeler Türkiye’de mülk sahibi olmak isteyenler için olumlu ve hızlı ulaşımı kolaylaştıracak gelişmelerdir.

2008 yılında yabancı ülkelerde yaşayan yatırımcılar için kredi kullandırılabilmesi kararı gayrimenkul alanında atılmış önemli adımlardan bir tanesidir. Böylelikle Türkiye’de mülk alma hayalinizi banka kredisi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Hatta mülkünüzde olmadığınız zamanlarda haftalık veya aylık kiraya vererek ek gelir sahibi olabilirsiniz.

Dünyada yaşanan büyük ekonomik krizde bile Türkiye hem ekonomik hem de sosyal alanlarda büyümeye devam etmiştir. Ekonomik krizin yaşandığı dönemlerde Türkiye’ye gelen turist sayısı önceki yıllara göre daha da artış göstermiştir.

Türkiye’deki gayrimenkul sektörü, 2002 ve 2007 yıllarında tam anlamıyla altın çağını yaşamıştır. Aynı yıllar arasında Amerika’da yaşanan konut kredisine endeksli kriz nedeniyle Türkiye popülerliğine 2008-2009 yıllarında yol kat etti denile bilinir. Bu dönemle paralel doğrultuda ülkemizdeki düşük faiz oranları ve uzun süreli kredi kullanma avantajlarının da eklenmesi ile gayrimenkul sektöründe önemli bir canlanma yaşanmıştır. Gayrimenkul sektöründe yaşanan canlanma ile ivme kazanan ve Türkiye’nin komşu ülkeler ile arasındaki vize kaldırma ile ilgili çalışmalarının da gayrimenkul sektörünün şekillenmesinde katkıları çok olmuştur.

Sonuç olarak bir mülk almak veya yatırım yapmak için Türkiye en mantıklı seçim olacaktır.